paleontologie, zkameněliny, fosilie, sběratelství, pravěk
trilobiti, mamuti, dinousauři a mnoho dalších
pro zájemce i širokou veřejnost

Paleontologie.cz

Paleontologie.cz > Novinky a zajímavosti > Soutěž pro děti Můj kousek Země 2009

Soutěž pro děti Můj kousek Země 2009

Výtvarná soutěž o zajímavé ceny pro děti, mládež, třídy i celé školy zaměřená na paleontologii a geologii.Česká geologická služba vyhlašuje již třetí ročník výtvarné soutěže pro děti a mládež Můj kousek Země, který je tentokrát zaměřen na bližší seznámení dětí a mládeže s paleontologií a geologií a praktickým významem těchto věd pro společnost.

Účastníci soutěže si zahrají na paleontology a geology a mohou se tak zábavnou formou například dozvědět, jak se hledají zkameněliny a co z nich můžeme zjistit o životě v pravěku nebo jak vznikají různé druhy hornin.

Úkolem dětí bude namalovat svoji představu pravěkého tvora podle jeho zkameněliny nebo část příběhu vybrané horniny. Na autory nejlepších prací čeká mnoho lákavých cen – zajímavé publikace, výtvarné potřeby, volné vstupenky, skutečné zkameněliny trilobitů či exkurze na naleziště zkamenělin pod vedením profesionálního paleontologa pro celou třídu vítěze v každé kategorii.

Soutěže se mohou zúčastnit jak celé třídy či školy, tak i jednotliví soutěžící.Děti (do 12 let) – ztvárnění pravěkých tvorů

Děti do 12 let si zahrají na paleontologa. Na stránkách soutěže si vyberou jednu z několika fotografií zkamenělin a jejich úkolem bude představit si a namalovat, jak asi vypadalo původní zvířátko či rostlina a jaký byl tehdejší okolní svět. Nebude se hodnotit správnost odhadu, ale představivost dětí a celkové působení výtvarného díla. Fantazii se tedy meze nekladou!

Mládež (13–18 let) – ztvárnění minulosti hornin

Pro starší věkovou kategorii jsou připraveny fotografie několika hornin včetně stručného popisu jejich vzniku. Na základě obrázků a poskytnutých informací o těchto horninách bude úkolem soutěžících namalovat něco z historie vybrané horniny. V této kategorii se bude kromě estetické kvality výtvarného díla hodnotit i míra „přírodovědecké“ hodnověrnosti.Ceny pro autory nejlepších prací

Pro autory těch nejlepších prací je připraveno mnoho lákavých cen jako například:

  • vystřihovánky a omalovánky s motivy pravěkých ještěrů
  • volné vstupenky do Národního muzea v Praze
  • publikace z Vydavatelství České geologické služby
  • publikace z Vydavatelství Mladé fronty
  • výtvarné potřeby

Skutečné zkameněliny prvohorních trilobitů

Pro nejlepší autory jsou dále připraveny i zkameněliny částí těl prvohorních trilobitů. Trilobiti pocházejí ze světově proslulých paleontologických nalezišť z oblasti středních Čech. Jejich stáří přibližně odpovídá rozsahu od 500 do 350 milionů let.

Exkurze na naleziště zkamenělin s profesionálním paleontologem

Vítězové ve všech kategoriích navíc vyhrávají pro sebe a celou svoji třídu exkurzi na naleziště zkamenělin pod vedením profesionálního paleontologa, kde si budou moci sami vyzkoušet, jak se hledají zkameněliny a své nálezy si odnést domů. Paleontolog jim prozradí celou řadu zajímavostí o životě v pravěku a pomůže jim při hledání zkamenělin.

WWW: http://soutez-2009.geology.cz/

Kalendář akcí:Novinky a zajímavosti

Pravěké omalovánky zdarma ke stažení - Stáhněte si zdarma orginální omalovánky pravěkých organismů. Dále zdarma ke stažení vystřihovánky trilobitů a hlavonožců.

Soutěž pro děti Můj kousek Země 2009 - Výtvarná soutěž o zajímavé ceny pro děti, mládež, třídy i celé školy zaměřená na paleontologii a geologii.

Také dinosauři umírali na rakovinu - Nový článek na serveru Osel.cz

Novinky a zajímavosti >


© Paleontologie.cz 2007 - 2023, Informace o www stránkách paleontologie.cz, Kontakt
Použití materiálů ze serveru paleontologie.cz je možné výhradně jen s prokazatelným písemným souhlasem příslušných autorů případně vykonavatelů práv.