paleontologie, zkameněliny, fosilie, sběratelství, pravěk
trilobiti, mamuti, dinousauři a mnoho dalších
pro zájemce i širokou veřejnost

Paleontologie.cz

Paleontologie.cz > Paleontologie > Paleontologie v médiích

Paleontologie v médiích

ČT - Planeta věda: České Pompeje

Vraťme se v čase o 300 milionů let zpět. Někde tam, kde dnes leží Cínovec, byl obrovský vulkán. Oblak sopečného popela po jedné z jeho erupcí odcestoval s větrem do více než stokilometrové vzdálenosti. Někde tam, kde dnes leží Rokycany, pohřbil velkou plochu prvohorního pralesa.

Na začátku 21. století odkrývají karbonské Pompeje čeští paleontologové a jedná se o lokalitu skutečně světově unikátní. Právě sem směřuje další Planeta věda.

Zdroj: Česká televize.

Přehrát video | Přečíst celý článek

ČT - Planeta věda: Dinosauři v Čechách

Neobvyklou cestu v čase nabídne další vydání Planety vědy, ve které se díky unikátnímu objevu dinosauří kosti podíváme do období druhohor na území dnešních Čech.

Objevitel Michal Moučka a tým paleontologů z Národního muzea, Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a České geologické služby se pokusí odpovědět na otázky spojené s životem velkých ještěrů, jejichž přítomnost na českém území byla nyní poprvé potvrzena nálezem v mořských sedimentech z období křídy, kdy byla část Čech zalita mořem.

Zdroj: Česká televize, upraveno.

Přehrát video | Přečíst celý článek

Další příspěvky

Uvedené odkazy pocházejí z kategorie Paleontologie v médiích z katalogu ODP.

Kalendář akcí:Novinky a zajímavosti

Pravěké omalovánky zdarma ke stažení - Stáhněte si zdarma orginální omalovánky pravěkých organismů. Dále zdarma ke stažení vystřihovánky trilobitů a hlavonožců.

Soutěž pro děti Můj kousek Země 2009 - Výtvarná soutěž o zajímavé ceny pro děti, mládež, třídy i celé školy zaměřená na paleontologii a geologii.

Také dinosauři umírali na rakovinu - Nový článek na serveru Osel.cz

Novinky a zajímavosti >


© Paleontologie.cz 2007 - 2023, Informace o www stránkách paleontologie.cz, Kontakt
Použití materiálů ze serveru paleontologie.cz je možné výhradně jen s prokazatelným písemným souhlasem příslušných autorů případně vykonavatelů práv.