paleontologie, zkameněliny, fosilie, sběratelství, pravěk
trilobiti, mamuti, dinousauři a mnoho dalších
pro zájemce i širokou veřejnost

Paleontologie.cz

Paleontologie.cz > Pro zájemce

Pro zájemce o paleontologii

Zájemci o paleontologii mohou získat mnoho zajímavých informací o vývoji života na Zemi a pro mnohé může být velkou zálibou sběr zkaměnělin. V této části stránek naleznete odkazy na některé informační zdroje a možnosti bližšího seznámení s paleontologií.

Jak začít s paleontologií?

Paleontologii se může věnovat kdokoliv. Začít se dá takřka v libovolném věku a nezávisle na dosaženém vzdělání. Stačí zajít na přednášku, exkurzi nebo si něco přečíst a nebo jen tak vyrazit na procházku do přírody a zkusit najít nějakou tu zkaměnělinu.

Zapojte se do paleontologie

I běžný člověk se zájmem o paleontologii se může zapojit a být v kontaktu s předními odborníky a třeba se s nimi podívat i na zajímavé lokality.

Kam za paleontologií

S paleontologií, zkamenělinami a pravěkem se také můžete blíže seznámit v muzeích a expozicích či přímo v terénu například na naučných stezkách.

Kalendář akcí

Paleontologové také pořádají různé akce pro veřejnost - zejména přednášky či exkurze. Nenechte si takové příležitosti ujít.

Studium paleontologie

Mladí zájemci, kteří by se rádi paleontologii věnovali i nadále, mají možnost paleontologii studovat. na vysokých školách v Praze a v Brně.

Paleontologická literatura

Pro toho kdo si chce o paleontologii a zkamenělinách něco přečíst je k dispozici řada populárně naučných publikací.

Paleontologické www stránky

Stále se také rozšiřuje počet českých www stránek věnovaných paleontologii a některé z nich stojí určitě za pozornost.

Kalendář akcí:Novinky a zajímavosti

Pravěké omalovánky zdarma ke stažení - Stáhněte si zdarma orginální omalovánky pravěkých organismů. Dále zdarma ke stažení vystřihovánky trilobitů a hlavonožců.

Soutěž pro děti Můj kousek Země 2009 - Výtvarná soutěž o zajímavé ceny pro děti, mládež, třídy i celé školy zaměřená na paleontologii a geologii.

Také dinosauři umírali na rakovinu - Nový článek na serveru Osel.cz

Novinky a zajímavosti >


© Paleontologie.cz 2007 - 2023, Informace o www stránkách paleontologie.cz, Kontakt
Použití materiálů ze serveru paleontologie.cz je možné výhradně jen s prokazatelným písemným souhlasem příslušných autorů případně vykonavatelů práv.